SONS Opava - Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s.

Podzimní Agora 2021 ONLINE 

Vážení členové, milí přátelé a příznivci, přijměte pozvání na podzimní Agoru 2021 ONLINE - vzdělávací akci, zaměřenou na tématiku využití informačních a komunikačních technologií uživateli se zrakovým postižením.

Živé vysílání proběhne ve čtvrtek 25. listopadu 2021 od 10.00.

Z programu:

  • Úvodní příspěvek přednese Dave Evans ze studia Falling Squirrel Inc. a podělí se v něm o zkušenosti z tvorby videohry bez grafiky společně s nevidomými.
  • Následně se vydáme do světa mobilních telefonů pro zrakově postižené a podíváme se, co nového mají v nabídce český BlindShell a slovenský Touch&Speech.
  • Novinky ze světa braillských displejů a klávesnic poté představí kolegové ze společností Symbio Access Devices a GALOP, s.r.o.
  • V závěru programu se pak dozvíme, co nabízí ATELION, Ateliér asistivních technologií Střediska ELSA ČVUT, a studentky KISK Masarykovy univerzity nás seznámí s výsledky průzkumu o míře přístupnosti informací (nejen vládních opatřeních) během pandemie covid-19.

Detailní program včetně anotací najdete v pozvánce na stránce: 

https://poslepu.cz/podzimni-agora-2021-online-seznamte-se-s-novinkami-v-oblasti-asistivnich-technologii-i-aktivit-pro-zrakove-postizene/