SONS Opava - Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s.

Provoz MHD se vrátí do běžného režimu s omezením provozu na letní, prázdninový  JŘ. 

Opavská městská hromadná doprava se od 1. 5. 2020 vrátí do běžného režimu s tím, že bude pokračovat běžný provoz dle platných letních jízdních řádů a zůstanou zachovány vybrané posilové spoje. Od pátku 1. května se obnoví placení jízdného i nástup předními dveřmi, prostřední a zadní dveře budou určeny jen na výstup. I nadále bude platit, že vstup do autobusů a trolejbusů bude možný pouze s rouškou či jiným prostředkem zakrývajícím ústa a nos. Ruší se povinnost zastavování a otevírání dveří na všech zastávkách. Pro zastavení na zastávce na znamení bude muset cestující zmáčknout tlačítko ve voze.

Prosíme všechny cestující o maximální dodržování hygienických pravidel a vzájemnou ohleduplnost.

Dopravní podnik aktuálně nabízí zájemcům možnost získat ODIS kartu, jejíž vyřízení jinak stojí 130 korun, zcela zdarma. Kartu je možno získat buď anonymní přenosnou (bez fotografie) při nabití 100, 200, 300 korun a více, nebo osobní kartu (s fotografií) při zakoupení zón 30 nebo 30+350.

Tato akce platí do 31. května.

Vzhledem k předpokládanému zvýšení zájmu o zakoupení jízdného se od pondělí 27. dubna mění otevírací doba předprodeje jízdného na Horním náměstí. Otevřeno bude v pondělí a ve středu od 7:30 do 17:00 hodin, v úterý, čtvrtek a v pátek od 7:30 do 15:00 hodin.

 

Zdroj: https://www.mdpo.cz/